לגעת בדברים החשובים באמת !

סוגי אינטליגנציה אומנות וכדורגל

סוגי אינטליגנציה

כשבארסה ברצלונה משחקת זו אומנות אני לא זז מהמסך. העולם יכול להתהפך, אני מהופנט . אני דבוק למסך ושמישהו ינסה להפריע לי.
זה לא שאני אוהד כדורגל מושבע ובכלל את רוב המשחקים מלבד של בארסה אני לא רואה. אבל, כשברצלונה משחקת- זה הרבה יותר מכדורגל.  
זו תופעה שהיא הרבה מעבר, זו תופעה

הקשורה לסוגי אינטליגנציה רבים.  זאת בעיני כבר אומנות, כשרון,  זה סוג אינטליגנציה נדירה.
זה השילוב הזה שמרתק אותי. השילוב בין כישרון לתשוקה לאינטליגנציה להתמדה לדבקות, לעבודת הצוות ולחתירה המטורפת הזו ללא פחות ממצוינות.
זו המצוינות בהתגלמותה. זו מצוינות ללא עוררין. וזו המצוינות שמביאה קבוצת כדורגל להיות הרבה מעבר לכדורגל. להיות כל כך משמעותית.
לגרום למיליוני אנשים ברחבי העולם לעצור את נשימתם כאשר השחקנים עולים למגרש ועוברים תחת השלט שמייצג את הערך והמשמעות של הקבוצה:
" בארסה מאחדת את העולם" . ובארסה אכן מאחדת את העולם כשהיא משחקת. היא מאחדת רגשות ותקוות והתרגשות ותשוקה והערצה. וברגעים האלה,
בין מיליוני האנשים הצופים במשחק , אין גבולות מדיניים, אין סכסוכים פוליטיים, אין פערים מעמדיים ואין יריבות דתית. אלו רגעים נדירים.
אז מה יש בקבוצה הזאת שעושה את זה, שעושה אותה כל כך מיוחדת ?
שהופכת משחק כדורגל לאומנות, לא סתם אומנות אלא כזו שיש לה השפעה אוניברסלית.
זה הרבה דברים, וכן, זאת גם אינטליגנציה !
ואני יודע שהמילה אינטליגנציה היא לא המילה הראשונה שעולה כשמדברים על שחקני כדורגל, וזה בלשון המעטה.
בלשון מדויקת עולים ביטויים כמו מוח של ציפור, כל השכל ברגליים וכיוצא באלו.
וזה מכעיס אותי. זה מכעיס אותי לא רק כי זה מזלזל ומתנשא אלא מפני שזה לא נכון . זו גישה ארכאית , צרה ולא אינטליגנטית כלל.
מפני שבכל אחד מהשחקנים בבארסה היה חבוי כשרון עוד מילדותו – אינטליגנציה תנועתית קוראים לזה. 
זהו פוטנציאל של יכולת גמישות מהירות קואורדינציה והבנת המרחב.

האינטליגנציה התנועתית המולדת אינה מספיקה לבדה. כדי להפוך להיות שחקן בבארסה יש סוגי אינטליגנציה נוספות הקיימות בכל אחד מהשחקנים הללו.  זו האינטליגנציה לקחת את התשוקה שלך,                                          את הכישרון שבך ולפתח אותם לרמת אומן. זו גם אינטליגנציה לדעת לחיות עם ובתוך קבוצה. כל שחקן חייב לפתח יכולות בין אישיות מדהימות כדי להיות חלק מהקבוצה .
להבין שבלי הקבוצה אתה לא שווה כלום. להבין את מיקומך , להפגין את יתרונותיך וכישורייך הייחודים – אבל- תוך שיתוף פעולה מלא עם השחקנים האחרים.   
אולי נשמע פשוט, אבל בכלל לא. כל שחקן בקבוצה מבין שבלי מערכת יחסים תקינה לכל הפחות- מקומו בחוץ. ולסוג אינטליגנציה כזה זה קוראים אינטליגנציה חברתית.  תנסו לדמיין אומנים שצריכים לעבוד יחד. דמיינו את פיקאסו ודאלי וגאודי בפרוייקט משותף יומיומי. אני נותן לזה 60 שניות.


ומבארסה אני ממשיך אלינו, לבני התמותה שבכדור הארץ.
ואני מאמין שגם אנחנו יכולים ואין זה משנה מהו משלח ידו של אדם. כל זמן שהוא ידע לקחת כשרון שחבוי בו, לפתח אותו עוד ועוד, ומתוך תשוקה ואהבה לעניין,
ידע להתמיד, לתרגל ולהתאמן , לוותר ובעיקר לתת את כל כולו – זה המתכון להגיע לרמה של אומן בתחומך. זה המקום בו אנחנו עוצרים לראות מנפח זכוכית מיומן השקוע כל כולו בעבודתו,
נגר שהופך בול עץ ליצירת אומן ועוד. למעשה בכל פעם שאני נתקלים באדם המכיר את חוזקותיו, כישוריו המיוחדים , את סוג האינטליגנציה המיוחד שלו,
ומנתב אותם לרף העליון – הופך להיות אומן וזה גורם לכולנו לעמוד ולהתפעם.
וכל זה נכון לגבי כל אחד מאיתנו: האינטליגנציות קיימות אצל כולנו ברמות שונות. כל אחד מאתנו זכה בהן כך או אחרת ואולי בעוד רבות שטרם הוגדרו.
אך לא תמיד אנחנו מספיק מודעים או משתמשים באינטליגנציות שלנו בצורה מיטבית, ואלו שכן זוכים לעשות זאת- הם אלופים לא פחות מהשחקנים של בארסה.<

אני מאמין שכל אדם צריך לפתח את האינטליגנציות שבו. אנו יכולים לעזור לך לגלות  אותן.

לחץ כאן בכדי לחדד את יכולותיך האינטליגנטיות

נגישות