לגעת בדברים החשובים באמת !

חרדת הקורונה והפחד ממנה – חוש ההומור תמיד עוזר

חרדת הקורונה והפחד ממנה – חוש ההומור תמיד עוזר

כל בוקר אני מתעורר ותוהה היכן אני היום על ספקטרום חרדת הקורונה והפחד שעוטף אותי. בעצם השימוש במילה "היום "לא רלוונטי, כל שעה זה משתנה. ככה בערך זה קורה: ויהי בוקר. ויהי עדכון בוקר .כמה חולים נדבקו, כמה מהם קשה וכמה בינוני. ויהי לפני צהרים וצהריים ואחר צהריים. ויהי גם עוד עשרות פעמים שקופצים לי עדכונים אבל אני כבר מתבייש לספר. ויהי ערב. ויהי ערב זה הכי קשה שכן מהדורת הערב אורכת שלוש שעות.  אבל בערב זו המנה העיקרית. קודם כל כי אתה יודע שאתה וכל יתר אזרחי ישראל יושבים בדיוק כמוך וצופים בחדשות. מדובר במיליונים שמביטים עכשיו במר סימן טוב ,מנכ"ל משרד הבריאות, מקווים לסימן טוב, אבל לא זוכים לו. ההיפך, מבטו רציני ומודאג והוא מזהיר אותנו שלא נדרדר למצב של אלפי מתים .אני מזועזע. אני יודע שברגעי הזעזוע שלי מזועזעים עוד מיליוני צופים ברגעים אלו עכשיו וזה מזעזע אותי עוד יותר ואני מרגיש את גלי הפחד שלי והחרדה ומרגיש את גלי הפחד שלהם ואז צונאמי של פחד וחרדה . ואז אני מבין – יש קורונה ויש את הפחד מהפחד. אנשים ימותו מהפחד שלהם מהפחד !

ואז מגיעה הודעה נוספת בווטסאפ במקביל. הפעם איזה יופי צפירת הרגעה מהמזרח. הנה הרופא הסיני ממעוז הקורונה בהוואן מבשר לנו שהכל בשליטה הוא אומר, תרגיעו מבקש בלי חרדה מיותרת מהקורונה, רק תשתו מים חמים עם לימון וזהו, אתם מסודרים. מאז כל היום מים ולימון מין ולימון. נהייתי בלונדיני!!! אני חושב שאפילו גבהתי!!! אני ויקינגי!! חלום חיי התגשם. אבל נראה לי שקצת הגזמתי עם הכמויות, לא יודע, הבטן התנפחה, אהיה כנראה האדם הראשון שהשמין מלימון.
לא לוקח סיכונים, על פי מצוותו רצתי מילאתי כמה גלונים של מים ולימון מציל החיים, מכיוון שלא היה מקום במזווה, העברתי כמה ערמות נייר טואלט למוסך, זהו נרגעתי.

לא נרגעתי להרבה זמן כי ברגע שחזרתי עוד טיל ווטסאפ פגע פגיעה ישירה, זאת הישראלית מרומא שבסרטון. מבין אותה אבל כמעט התעלפתי מפחד וחרדת הקורונה. ידעתי שהייתי צריך לעצור כשהמליצה אבל המשכתי לצפות. כדי להירגע שתיתי עוד ליטר מים עם לימון. מתחיל לראות דברים צהובים זזים בחדר, מוזר. ואז פרופסור גרוטו (רק בזכות הקורונה אני מגלה שמות מופלאים). גרוטו המקסים מנסה  לאזן בין פאניקה מוחלטת לחרדה איומה…מה הוא אומר ? ניחשתם נכון, "אנשים עלולים למות. מהפחד לא לצאת"…בחיי הורגים אותי.

ואז ראש הממשלה שלנו , רציני, שקול, סבר פנים משבריות על פניו, מספר על המצב החמור. הוא מספר על המצב החמור גם לחבריו מנהיגי העולם, מקווה שיש להם מספיק לימון שם. ביבי מדגיש היכן אנו על הטבלה העולמית, מדגיש בעיקר  את כל מה ש"אני" עושה,  מוצא לכולם פתרון ואז מתברר שמשאיר את כולם לחפש אותו, עם שלם מחפש את המטמון. למה הוא לא סיפר להם על הלימון????

כל מה שכתבתי לא ממש חשוב, רק רציתי להגיד שימרו על עצמכם, תשטפו ידיים ולא לגעת בפנים, זה הכל. אבל אי אפשר בלי לגלות את הסוד הגדול, הסוד של מה שעוזר באמת! מה מציל לנו את המצב? ברור !!!  ההומור, לפתע הפכנו לא רק לסטרטאפ ניישן אלא גם לאומה הכי מצחיקה. בחיי, איזה כיף, אנשים משקיעים בקריקטורות, גרפיקה, סרטונים, אמירות משעשעות, מה לא .. הכל מתקבל,הפוליטיקה, השחיתות והבריאות מתערבבים למעורב ישראלי, טעים? לא משהו. אני מעדיף לימון…

במצבי לחץ וחרדה מומלץ להשתמש בהרבה הומור ולקחת את החיים בקלות.
"לחשוב חיובי זה אפשרי" – זאת הסדנה שתעזור לך במצבי מתח וחרדה. מוזמנים לשדות ישראל לחוויה בלתי נשכחת…

נגישות